تحریم هواوی چرا و چه‌گونه اتفاق افتاد

تحریم هواوی چرا و چگونه اتفاق افتاد
تحریم هواوی البته فقط مشتریان هواوی در خارج از چین را به نظر نرم‌افزاری تحت تاثیر قرار خواهد اعطا کرد ; زیرا دولت چین نسبتاً هر چیزی را که به گوگل ارتباط داراست , فیلتر کرده است .

به همین دلیل هواوی در گوشی‌هایی که بازار چین عرضه می نماید یک نسخه از اندروید را به کار می گیرد که از خدمات هواوی , به‌روزرسانی‌های امنیتی و چه بسا دکان اپلیکیشن‌های خویش هواوی به کار گیری میکنند .

فرمان تحریم هواوی همچنین هرگونه همکاری دیگر شرکت‌های آمریکایی مانند اینتل , ان‌ویدیا ( Nvidia ) و کوالکام ( Qualcomm ) را با هواوی منع خواهد کرد .

هواوی از جمله نادر شرکت‌هایی است که سی‌پی‌یو یا به‌طور دقیق SOCهای منحصربه‌فرد خویش را برای به کارگیری در گوشی‌ها و تبلت‌های خویش می‌سازد و مثلا نیازی به کمپانی کوالکام ندارد ; البته در دیگر قطعاتی که ممکن است خودش نتواند بسازد دیگر نمی‌تواند سراغ اخبار موبایل برود .

Huawei Matebook pro
از آن‌سو هواوی اخیرا استارت به ساخت لپ‌تاپ‌های ویندوزی نیز کرده است . سی‌پی‌یو‌های روی لپ‌تاپ‌ها تقریباً همه‌شان یا این که متعلق به اینتل می باشند یا این که AMD . همه‌شان نیز از کارت‌های گرافیکی یار سی‌پی‌یو ( Intel integrated graphics ) , ان‌ویدیا و AMD استفاده می‌نمایند .

با تحریم هواوی دیگر هیچ‌کدام از این تولیدکنندگان در اختیار هواوی نخواهند بود . از آن‌سو هواوی در لپ‌تاپ‌های خویش دیگر نمی‌تواند از سیستم‌عامل ویندوز مایکروسافت استعمال نماید .

همه‌ این‌ها بدین معنی که بازار لپ‌تاپ‌های هواوی شاید به‌طور بی نقص از میان خواهد رفت و تلاش هواوی برای تولید ورژن لینوکس منحصربه‌فرد خود نیز بی‌اثر خواهد شد .

جواب هواوی به تحریم‌ها چه بود؟
در جواب به تحریم‌های آمریکا , هواوی نیز اعلام کرده است به‌اندازه به کارگیری سه ماه خویش قطعه در انبارهایش داراست . زیرا از قبلی پیش‌بینی میکرد که چنین اتفاقی صورت دهد .

این سه ماه به هواوی فرصت خواهد بخشید که بتواند تامین‌کنندگان دیگری برای قطعات مایحتاج خود بیابد . البته مشخصا نمی‌تواند تامین‌کننده دیگری برای قطعات لپ‌تاپ‌ها بیابد و در نتیجه این بخش هواوی به طور کامل از در بین خواهد رفت .

از آن‌سو علی‌رغم تجربه هواوی در چین برای گسترش فروشگاه‌ اپلیکیشن , خدمات امنیتی و دیگر خدمات واجب در اندروید , بعید است که هواوی بتواند یوزرها بیرون از چین را به به کارگیری از این سرویس‌ها راضی کند ; چون همان‌طور که گفتیم چنین چیزی یک اکوسیستم از استفاده کننده و توسعه‌دهنده ساخت مینماید که هر چه چند یک عدد بیشتر باشد , تعداد دیگری هم افزایش مییابد .

Huawei Honor 10
ممکن است تولید یک مغازه اپلیکیشنی که عملا اپلیکیشن‌هایی گوگل پلی را کپی نماید و برای مثال نرم افزار بفروشد , بتواند کاری را از پیش پیروز شود ; ولی همین نیز یک مشکل دارد .

اپلیکیشن‌ها بر طبق استانداردها و معیارهای گوگل که در هر به‌روزرسانی خدمات دکان پلی روی تلفن همراه نصب می‌شوند , کار می کند . اگر همین به‌روزرسانی‌ها را هواوی بخواهد انجام دهد , معین وجود ندارد چقدر از آن ها با به‌روزرسانی‌های خود گوگل سازگار باشند .

وقتی سرویس ها گوگل در دست نباشد

بعضا از اپلیکیشن‌ها از سرویس ها گوگل برای کار کردن استعمال می‌کنند . خدماتی نظیر سیستم‌های پرداخت گوگل , مکان‌یابی و بازی‌های گوگل پلی . هم اکنون در شرایطی‌که اپلیکیشن اندرویدی که روی گوشی‌های سوای خدمات گوگل هواوی نصب‌شده است , برای اجرا دنبال این سرویس ها بگردد و آنان را پیدا نکند , مشخصا دیگر کار نخواهد کرد

They posted on the same topic

Trackback URL : https://patterson90stentoft.werite.net/trackback/492847

This post's comments feed